KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815020
*
nr 1281 5020
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Motivet: 22x27cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 18:23:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 21:39:43
1
350 kr
13/10 20:39:27
2
350 kr
13/10 20:39:27
1
350 kr (Budbetjänt)
13/10 20:39:43
2
400 kr
13/10 21:30:00
1
700 kr
14/10 08:31:39
2
500 kr
14/10 08:31:39
1
600 kr (Budbetjänt)
14/10 08:32:52
2
700 kr
14/10 08:32:52
1
700 kr (Budbetjänt)
14/10 16:57:25
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maria boczewska olja olja på duk oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Maria Boczewska
nr 1281 5020
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Motivet: 22x27cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/10 21:39:43 | 1 | 350 kr |
| 13/10 20:39:27 | 2 | 350 kr |
| 13/10 20:39:27 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 13/10 20:39:43 | 2 | 400 kr |
| 13/10 21:30:00 | 1 | 700 kr |
| 14/10 08:31:39 | 2 | 500 kr |
| 14/10 08:31:39 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 14/10 08:32:52 | 2 | 700 kr |
| 14/10 08:32:52 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 14/10 16:57:25 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maria boczewska olja olja på duk oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



